Witajcie, istoty z zaświatów
Thread poster: Piotr Bienkowski
Piotr Bienkowski
Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 19:45
English to Polish
+ ...
Dec 14, 2013

Nie, to nie jest spóźniony Halloween.

Tak się składa, że robię teraz rożne kosmiczne tłumaczenia, i było na marginesie wspomniane o "złotej płycie" z Voyagera. Z ciekawości spojrzałem, co na niej nagrano.

Przywitanie dla innych cywilizacji po polsku:

"Witajcie, istoty z zaświatów".

Załamka. Dobrze, że ewentualne istoty nie rozszyfrują znaczenia tych słów, bo cztery słowa to niewystarczający corpus. Inaczej, nie wiem, czy i
... See more
Nie, to nie jest spóźniony Halloween.

Tak się składa, że robię teraz rożne kosmiczne tłumaczenia, i było na marginesie wspomniane o "złotej płycie" z Voyagera. Z ciekawości spojrzałem, co na niej nagrano.

Przywitanie dla innych cywilizacji po polsku:

"Witajcie, istoty z zaświatów".

Załamka. Dobrze, że ewentualne istoty nie rozszyfrują znaczenia tych słów, bo cztery słowa to niewystarczający corpus. Inaczej, nie wiem, czy im by się spodobało, że zostały nazwane "creatures of the underworld".


Piotr
Collapse


 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 19:45
English to Polish
+ ...
Zaświat to też Kosmos Dec 14, 2013

Przetłumaczono niefortunnie, fakt. Ale jak się głębiej zastanowić, ma to sens. Przecież Kosmos to dla nas nic innego jak za-świat. Jak prześledzić historie religii (niemal wszystkich), to się okaże, że bogowie (= bo to oznacza biblijne słowo Elohim) albo "Ci, Którzy Przybyli z Nieba" (Annunaki - z mitologii sumeryjskiej) to nic innego jak przybysze z Kosmosu!
Niektóre ludy Afryki mają określenie, które można przetłumaczyć jako między-świat - oznacza to przestrzeń as
... See more
Przetłumaczono niefortunnie, fakt. Ale jak się głębiej zastanowić, ma to sens. Przecież Kosmos to dla nas nic innego jak za-świat. Jak prześledzić historie religii (niemal wszystkich), to się okaże, że bogowie (= bo to oznacza biblijne słowo Elohim) albo "Ci, Którzy Przybyli z Nieba" (Annunaki - z mitologii sumeryjskiej) to nic innego jak przybysze z Kosmosu!
Niektóre ludy Afryki mają określenie, które można przetłumaczyć jako między-świat - oznacza to przestrzeń astralną pomiędzy ziemią a niebem (katolicy nazwali ją czyśćcem, zupełnie zmieniając tym samym jej sens (przestrzeń ta jest dziełem-skutkiem ubocznym eksperymentów prowadzonych przez Atlantydów). To tak na marginesie
Collapse


 
Piotr Bienkowski
Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 19:45
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Ale... Dec 14, 2013

My nie Sumerowie ani Afrykanie, a moje pierwsze skojarzenie z tym słowem to duchy i seans spirytystyczny....

Piotr


 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 19:45
English to Polish
+ ...
Tak wiem Dec 14, 2013

Moje uwagi to takie dygresje "na marginesie"

 
M.A.B.
M.A.B.
Poland
Local time: 19:45
English to Polish
+ ...
Piotrze Dec 15, 2013

Po pierwsze, "istoty z zaświatów" mogą mieć kosmicznego gugla albo wszechświatowe TM-ki i sobie przetłumaczyć nawet 4 słowa

Po drugie, polskie tłumaczenie pewnie było z przetargu Ciekawe, czy ten ludzki wynalazek (przetargi) owe "istoty z zaświatów" znają ;D

Pzdr
M


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Witajcie, istoty z zaświatów






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »