Znikający MemoQ
Thread poster: Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 16:14
English to Polish
+ ...
Dec 20, 2013

Nigdy nie przypuszczałam, że rozpocznę taki wątek, ale cóż, jednak "nigdy nic nie wiadomo".
W ostatnią niedzielę przeżyłam horror, gdyż próbowałam zrobić jedno (na szczęście nie tak duże) zlecenie, a nie mogłam, gdyż MemoQ raz po raz... znikało. Dosłownie, bez żadnego ostrzeżenia czy komunikatu, po prostu, ot tak, nagle bach... i nie ma. Tzn. na dysku był, ale po okienku i ikonie programu na pasku zadań ani śladu... Gdy otwierałam program ponownie, problem powrac
... See more
Nigdy nie przypuszczałam, że rozpocznę taki wątek, ale cóż, jednak "nigdy nic nie wiadomo".
W ostatnią niedzielę przeżyłam horror, gdyż próbowałam zrobić jedno (na szczęście nie tak duże) zlecenie, a nie mogłam, gdyż MemoQ raz po raz... znikało. Dosłownie, bez żadnego ostrzeżenia czy komunikatu, po prostu, ot tak, nagle bach... i nie ma. Tzn. na dysku był, ale po okienku i ikonie programu na pasku zadań ani śladu... Gdy otwierałam program ponownie, problem powracał po kilku-kilkunastu minutach. Zrobiłam reinstalację, pomogła znów na chwilę, aż w końcu nie pomogła już w ogóle, ponieważ licencja została określona jako "expires today" i nie dało się już nawet otworzyć projektu. Gdy weszłam na stronę Kilgraya, była jakaś zmieniona, wyglądało na to, że serwer Kilgraya miał problemy techniczne. Napisałam maila do supportu, ale "odbił się".
Czy ktoś z Was jeszcze doświadczył takich problemów?
Na razie, póki co, wszystko "wróciło do normy", ale ponieważ "nigdy nic nie wiadomo", boję się, że to się znów zacznie...
Problem ten miałam zarówno na biurkowym laptopie, na którym mam Windows 8.1 i MemoQ 4.5 i na netbooku, gdzie mam Windows 7 Stater i MemoQ 4.5.
MemoQ i Windows 7 używam od kilku lat, Windows 8 miałam od prawie roku, a od może 5-6 tygodni mam Windows 8.1. Problemy z MemoQ zaczęły się chyba w tym roku, ale już miesiące temu, program znikał, ale pomagała reinstalacja programu i konserwacja systemu. Zdarzało się to tak sporadycznie, że w zasadzie nie stanowiło problemu. Poważny problem pojawił się dopiero w ostatnią niedzielę, co wyżej opisałam.
Collapse


 
Piotr Bienkowski
Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 16:14
English to Polish
+ ...
To chyba problem ze starymi licencjami? Dec 20, 2013

Ja miałem podobnie w zakresie licencji na wersję 5, to znaczy program nie znikał, ale licencja nagle zrobiła się expires today i musieli generować licencję od nowa.

 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 16:14
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Licencja jest na stałe ("expires never") Dec 20, 2013

Piotr Bienkowski wrote:

Ja miałem podobnie w zakresie licencji na wersję 5, to znaczy program nie znikał, ale licencja nagle zrobiła się expires today i musieli generować licencję od nowa.



Nie wiem, licencja jest stała, jedynie wsparcie techniczne wygasa po roku czy dwóch. Mnie i tak nie mogli nic wygenerować, bo niby jak? W niedzielę nic u Kilgeraya nie działało.


 
Krystian Kop (X)
Krystian Kop (X)  Identity Verified
Poland
Local time: 16:14
Polish to English
+ ...
Plan B Dec 20, 2013

Zawsze warto mieć jakiś plan B. W przypadku gdy u mnie coś "nawala" (przede wszystkim w pracy, bo tam mam starą wersję MemoQ i adminów, którzy co chwila coś kombinują w systemie - mieszanka wybuchowa), włączam memsource w wersji internetowej (wersja za darmo). Może nie jest to tak zaawansowane narzędzie ale w sytuacjach awaryjnych daje radę.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Znikający MemoQ






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »